رد کردن لینک ها

پنج نوع روغن ماساژ

روغن ماساژ برای افرادی که با ماساژ آشنایی دارند شناخته شده است، اما سؤال اصلی اینجاست که کدام یک در بین ماسورها محبوب‌تر و کاربردی‌تر است.

انواع روغن ماساژ- زیتون

1. روغن ماساژ مخلوط با آب

این نوع روغن ماساژ اولین بار در استرالیا استفاده شد و به محبوبیت رسید. دلیل محبوبت آن نه فقط افزایش دوام قابل توجه حوله های مورد استفاده در ماساژ درمانی، بلکه کاهش امکان اشتعال حوله در زمان خشک شدن با خشک کن بود. با افزودن چند قطره آب داغ و تکان دادن شیشه – رنگ آن سفید می‌شود – ذرات روغن در آن معلق می‌شوند. با افزودن پودر شوینده معمولی، روغن به راحتی از حوله خارج می‌شود.

2. روغن ماساژ بادام شیرین

روغن بادام شیرین بین ماسورها از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. رنگ این روغن ماساژ، زرد است و از بادام حاصل می‌شود.

البته کمی روغنی است، به این دلیل به راحتی روی پوست شما را می‌پوشاند. از دیگر ویژگی‌های این روغن ماساژ، جذب سریع آن است، البته نگران نباشید نیازی به استفاده مجدد از آن نیست.

از محسنات یک روغن بادام شیرین مرغوب استفاده 100 درصدی از روغن بادام شیرین است، حساسیت زا نباشد و موجب خارش پوست نشود. البته افرادی که به آجیل حساسیت دارند احتمالاً نباید از این نوع روغن استفاده کنند. پس بهتر است اول کمی از آن را روی بدن خود تست نمایید.

3. روغن ماساژ هسته زردآلو

از نظر بافت و رنگ این روغن شبیه روغن بادام شیرین است اما کمی گران تر از آن. غنی از ویتامین E است، کیفیتی که نسبت به روغن معمولی دوام بیشتر آن را تضمین می‌کند. کاربرد اصلی آن برای صورت و خصوصاً پوست‌های حساس، متورم، خشک یا پوست افراد بالغ است. در این موارد لازم است از منابع غنی از ویتامین A و اسید چرب ضروری استفاده شود.

همانند روغن بادام شیرین، این روغن ماساژ نیز جذب پوست می‌شود و در نتیجه حس چرب بودن به افراد نمی‌دهد. این برای یک ماسور حرفه‌ای، ویژگی مطلوبی تلقی می‌شود و در ماساژ درمانی کاربرد دارد. از برتری این روغن نسبت بادام شیرین این است که می‌تواند برای افرادی که به مغزیجات حساسیت دارند جایگزین شود.

4. روغن نارگیل

روغن نارگیل به نظر روغنی جامد و سفید رنگ می‌آید اما اگر آن را قبل از ماساژ درمانی گرم کنید، رنگی روشن و حالتی نه خیلی چرب خواهد داشت. بهترین نوع روغن ماساژ نارگیل، از نوع تصفیه نشده است که عطر نارگیل را نیز حفظ کنید. این روغن در دمای 20 درجه جامد است و پس از گرم کردن حالت ثابتی خواهد داشت.

5. روغن جوجوبا

جوباجا در واقع صمغی است که از دانه گیاه جوبوجا گرفته می‌شود. گزینه مناسب برای افرادی است که در پشت خود آکنه دارند زیرا خواص آنتی باکتریال دارد. دوام این روغن زیاد است پس گزینه خوبی است که می‌توان برای مدت زیادی از آن استفاده نکرد. همچنین به خوبی جذب می‌شود و عطر خوشی دارد. معمولاً برای پوست حساسیت زا نیست.

از دیگر انواع روغن ماساژ می‌توان به روغن آووکادو، دانه انگور، زیتون، کنجد، جوانه گندم و کره کاکائو و کره شیا اشاره کرد.

انواع روغن ماساژ- کنجد

روغن ماساژ آووکادو

این روغن ماساژ از میوه آووکادو حاصل می‌شود، رنگ آن نیز سبز تیره است و روغن به نسبت سنگینی محسوب می‌شود. به منظور ماساژ درمانی با روغن‌های سبک تر مانند روغن بادام شیرین ترکیب می‌شود. افرادی که به لاتکس حساسیت دارند احتمالاً به روغن آووکادو نیز حساسیت داشته باشند که در نتیجه پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده تست کنند یا اصلا سراغ آن نروند.

روغن دانه انگور

از بسیاری جهات می‌توان گفت این روغن ماساژ فوق العاده است. بوی کم و تقریباً ناچیزی دارد و بافت آن نرم و ابریشمی است و حس چرب بودن به پوست شما نمی‌دهد. اگرچه از دانه‌های انگور گرفته شده است اما معمولاً در فرایند تولید آن از حلالی استفاده می‌شود (به جای اینکه دانه‌ها فشرده شوند) که به نظر ماسورها برای ماساژ درمانی روغنی نامرغوب می‌شود.

روغن زیتون

قطعاً در مورد روغن زیتون شنیده‌اید و حتی برای پخت و پز در منزل نیز استفاده کرده‌اید، اما معمولاً برای ماساژ درمانی استفاده می‌شود. این روغن ماساژ، سنگین است و بافتی چرب و چسبناک دارد و عطر آن به وضوح قابل تشخیص است. معمولاً برای ماساژ درمانی در منزل توصیه نمی‌شود.

روغن کنجد

این روغن نیز سنگین است و پوست را چرب می‌کند به همین دلیل به عنوان روغن ماساژ به صورت ترکیبی با دیگر روغن‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که فراوری نشده باشد عطر تندی دارد.

روغن جوانه گندم

این روغن نیز برای ماساژ به تنهایی سنگین است و می‌تواند با روغن‌های سبک تر ترکیب شود. از محاسن آن غنی بودن از ویتامین E است.

کره کاکائو

این کره بسیار غنی است و عطر مطبوع شکلاتی دارد. در دمای اتاق جامد است و بافت سنگینی دارد پس اگر می‌خواهید به صورتی ترکیبی با انواع دیگر روغن ماساژ به کار ببرید تنها برای نواحی کوچکی از بدن استفاده کنید. عمده کاربرد کره کاکائو به عنوان مرهم و پماد در ترکیب با موم برای ماساژ درمانی است که نیاز به کمی مالش بیشتر نیز دارد.

کره شیا

این کره حاصل دانه‌های درختی در آفریقا است. در دمای اتاق همانند کره کاکائو جامد است، سنگین است و پوست را چرب می‌کند اما معمولاً به تنهایی به عنوان روغن ماساژ استفاده نمی‌شود و یا به صورت ترکیبی یا در نواحی کوچکی از بدن کاربرد دارد. اغلب موارد به صورت مرهم/پماد استفاده می‌شود. این کره نیز لاتکس طبیعی دارد و در صورت حساسیت استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

این نکته قابل ذکر است که ماسور با توجه به سبک ماساژ خود از ژل یا لوسیون ماساژ و همچنین بالم (خاصیت پمادی) ماساژ استفاده می‌کند، یعنی اینکه ماساژ بافت عمیق باشد قطعاً روغن ماساژ یا لوسیون خاصی می‌طلبد. ماساژ تراپیست ها معمولاً از روغن‌های معطر (اسانسی) برای روغن ماساژ ترکیبی خود استفاده می‌کنند.

انواع روغن ماساژ

 روغن ماساژ معطر اسانسی بهتر است یا روغن معطر (مصنوعی)؟

قطعاً در مورد انواع روغن‌های گیاهی شنیده‌اید، تفاوت بین این دو نوع روغن (طبیعی یا مصنوعی) در ماساژ مهم است، زیرا کاربرد آنها با یکدیگر فرق می‌کند. قطعاً قیمت محصولات مصنوعی کمتر است و رایج تر هستند اما معایبی نیز دارند. بالطبع محصولات طبیعی کیفیت بهتری دارند اما به سختی به دست می‌آیند و گاها قیمت آنها برای مشتری به صرفه نیست.

 

روغن معطر طبیعی چیست؟

روغن طبیعی حاصل موادی است که در بخش‌های مختلف گیاهان مختلف می‌توان یافت، شکوفه، میوه، برگ، چوب یا رزین. در فرایند نسبتاً گران قیمتی از تقطیر بخار یا استخراج حلالی، روغن معطر حاصل می‌شود. هر روغن معطر متشکل از 50 تا 500 ماده شیمیایی مختلف است که می‌توانند اثرات مثبت و منفی داشته باشند. مثلاً روغن معطر دارچین خواص ضدعفونی دارد و از طرفی برای پوست ممکن است خارش ایجاد کند.

کاربرد روغن معطر طبیعی چیست؟تولید روغن ماساژ طبیعی

در ماساژ درمانی از روغن معطر طبیعی برای بهبود سلامت فیزیکی، احساسی و ذهنی استفاده می‌شود. اثر این مواد به این شکل است که یا از طریق حمام یا ماساژ روغن، جذب بدن می شود یا به وسیله مرطوب کننده، از طریق سیستم بویایی وارد بدن می شود. هدف اصلی از استفاده از این مواد معطر، رفع خستگی، درد یا از بین بردن جرم بدن است.

 

ویژگی شمع ماساژ معطر به گل یاس چیست؟

قطعاً ترکیبات طبیعی از جمله (روغن و شمع ماساژ) خواص درمانی متفاوتی نسبت به مصنوعی دارند. به عنوان مثال، از جمله ترکیبات به کار رفته در شمع ماساژ گل یاس، کره آووکادو، روغن بادام شیرین، روغن دانه گل ساعت، روغن جوجوبای طلایی، روغن آرگان مراکشی و ویتامین E  هستند.

در محصولات اورلی طیف گسترده‌ای از سلیقه مشتریان در نظر گرفته شده است؛ کاربرد هر محصول بسته به رایحه می‌تواند آرام بخش، هیجان بخش، شل کننده و یا محرک باشد.

امیدواریم مقاله درمان با شمع ماساژ مورد توجه تان واقع شده باشد. اورلی طیف گسترده ای از شمع ماساژ اورلی را دارا می‌باشد که از جمله می‌توان به شمع ماساژ معطر اورلی هیجان بخش اشاره کرد. برای خرید یا کسب اطلاعات با همکاران مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی

به گفتگو بپیوندید