رد کردن لینک ها

11 روغن طبیعی و قدرتمند برای خواب

آیا حتی وقتی خسته هستید خوابتان نمی‌برد؟ تحقیقات نشان می‌دهد که از هر 3 بزرگسال، یک نفر خواب کافی ندارد. اگر جزء آنها هستید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک داروی طبیعی و عاری از مواد مخدر یعنی روغن طبیعی را برای خواب امتحان کنید.

روغن طبیعی خالص

روغن معطر چیست؟

گیاهان حاوی روغن هستند و بسیاری از این مواد، خاصیت درمانی دارند. روغن طبیعی عصاره غلیظی از گیاه است که می‌تواند به عنوان دارو مورد استفاده قرار گیرد. از طریق فشار دادن مکانیکی یا تقطیر از گیاه استخراج می‌شود.

هر روغن طبیعی دارای ساختار شیمیایی بی نظیر، بو ، میزان جذب و مجموعه‌ای از اهداف دارویی است. برای تهیه مقادیر نسبتاً کمی روغن به مواد گیاهی زیادی احتیاج دارید. به عنوان مثال ، برای تولید یک لیوان روغن عصاره اسطوخودوس 220 لیتر گل اسطوخودوس لازم است.

انواع روغن به عنوان پایه آروماتراپی استفاده می‌شوند. این روش درمان مکمل از طریق استنشاق یا استفاده از روغن‌های طبیعی، ناراحتی جسمی و روانی را کاهش می‌دهد. حداقل 6000 سال است که از آروماتراپی استفاده می‌شود.

مولکول‌های موجود در روغن‌های طبیعی حس بویایی در مغز را تحریک می‌کنند که به نوبه خود سیستم لیمبیک را فعال می‌کند. سیستم لیمبیک مسئولیت تنظیم عملکردهای اصلی بدن (مانند ضربان قلب) و حالات عاطفی را بر عهده دارد. بنابراین روغن‌های ماساژ طبیعی تأثیر جسمی و عاطفی بر فرد دارند.

روغن طبیعی ماساژ برای خواب راحت

مردم چگونه از روغن‌های ماساژ طبیعی استفاده می‌کنند؟

روغن‌های ماساژ طبیعی به شکل آروماتراپی و ماساژ موضعی قابل استفاده هستند. آروماتراپی روشی برای آزاد کردن مولکول‌های روغن در هوا و بدون تماس با پوست است. به عنوان مثال، می‌توانید روغن‌های رقیق شده را در اطراف اتاق اسپری کنید یا چند قطره را به لباس‌های شسته شده اضافه کنید.

کاربرد ماساژ موضعی به صورت قرار دادن روغن‌های ماساژ طبیعی روی پوست است. می‌توان آنها را با لوسیون های بدن ترکیب کرد. روی پارچه‌ها قرار داد تا عصاره حاصل شود، یا به وان حمام اضافه شوند.

 

خوابی آسوده با روغن طبیعیروغن‌های طبیعی را می‌توان به صورت خالص یا رقیق خریداری کرد. شما هرگز نباید یک روغن طبیعی محلول را مستقیماً روی پوست خود بمالید. زیرا این ممکن است باعث سوختگی شیمیایی و حساسیت به نور خورشید شود. روغن‌ها باید با روغن حامل مخلوط شوند. بیشتر افراد از روغن‌های زیتون ، بادام یا نارگیل استفاده می‌کنند.

غلظت مناسب برای استفاده موضعی به مشتری و نوع درمان بستگی دارد. مخلوط کردن 3 قطره روغن عصاره خالص با یک قاشق چایخوری روغن حامل یک محلول با غلظت 1٪ ایجاد می‌کند. این برای استفاده روزانه یا تمام بدن در بزرگسالان مناسب است. برای درمان مناطق کوچک، غلظت 5٪ بی خطر در نظر گرفته می‌شود.

یکی از کاربردهای روغن ماساژ خوراکی است. به عنوان مثال، می‌توانید روغنهای ماساژ طبیعی را به نوشیدنی‌های گرم اضافه کنید.از آنها به عنوان مکمل استفاده کنید. از آنجا که آنها بسیار محلول هستند ، مولکول‌ها به سرعت در اطراف بدن منتقل می‌شوند.

بسیاری از موسسات عالی در زمینه آروماتراپی اظهار داشتند که شما نباید هیچ روغن عصاره گیاهی را بدون نظارت مصرف کنید. این به معنای لزوم راهنمایی از پزشک یا متخصص آروماتراپیست مجرب است.

آموزش ماساژ برای خواب

روغنهای ماساژ طبیعی چگونه می‌توانند در خواب خوب به شما کمک کنند؟ در گزارشات پزشکی نشان داده شده است که در موارد اضطراب، افسردگی، اضطراب و بی خوابی آروماتراپی به خوبی عمل می‌کند. مطالعه محققان تایوانی نشان داد که آروماتراپی با اسطوخودوس دو بار در هفته طی جلسات 20 دقیقه‌ای باعث کیفیت خواب داده شده است. در اینجا چند روغن عصاره گیاهی که معمولاً برای درمان مشکلات خواب استفاده می‌شوند آورده شده است:

روغن طبیعی  اسطوخودوس برای خواب آرامش بخش

بیشتر افراد عطر اسطوخودوس را تسکین دهنده می‌دانند. در یک مطالعه ، بیماران بیمارستانی وقتی 3 میلی لیتر  روغن 100٪ اسطوخودوس در کنار تختخواب خود قرار داده بودند، خواب بهتری داشتند. اسطوخودوس بسیار متنوع است. همچنین به عنوان رایج‌ترین روغن در آروماتراپی شناخته می شود. ویژگی بارز آن این است که به سرعت ذهن پرتحرک را آرام می‌کند.

روغن طبیعی  شمعدانی برای خوابی مهربان

این روغن خاصیتی آرامش بخش دارد و همچنین می‌تواند علائم آلرژی را تسکین دهد. اگر خوابیدن برای شما مشکل است چون بینی شما مسدود شده است، این ممکن است روغن مناسب شما باشد. همچنین گزینه مناسب برای افرادی است که در کنار بی خوابی دچار نوسانات خلقی می‌شوند. در نهایت شمعدانی نیز می‌تواند دوره‌ها را تنظیم کرده و درد قاعدگی را کاهش دهد.

روغن طبیعی  یلانگ یلانگ برای خواب دوست داشتنی

11 نوع روغن طبیعی برای خواب

نه تنها یلانگ یلانگ خاصیت آرام بخش دارد بلکه اتاق شما را با رایحه‌ای دوست داشتنی از عطر گل پر می‌کند. با آموزش حرفه‌ای می‌توانید از دو قطره از آن در مواد غذایی و نوشیدنی برای تقویت رایحه استفاده کنید. همچنین باعث بهبود ظاهر مو و پوست می‌شود.

روغن طبیعی کندر برای خواب آسوده

مطالعه‌ای در سال 2016 در مورد درمان آروماتراپی در بیماران سرطانی نشان داد 64٪ از شرکت کنندگان با کندر خواب آسوده‌تری داشتند. این به ثابت نگه داشتن دمای بدن کمک می‌کند و باعث خوابی عمیق و استراحت مفیدی می‌شود. بعضی از متخصصین آروماتراپی توصیه می‌کنند که مشتریانشان دو قطره روغن رقیق شده را زیر زبان قرار دهند.

خوابی راحت و عمیق با این روش شگفت انگیز

روغن طبیعی  مرزنگوش برای خواب عمیق

رایحه خاکی و گیاهی مرزنگوش به دلیل ایجاد خواب آلودگی و ترویج خواب عمیق مشهور است. برای تنظیم سیستم عصبی مناسب است. باعث ایجاد احساس آرامش می‌شود. مرزنگوش همچنین یک عصاره محبوب در پخت و پز است و می‌توان از آن به دو صورت خشک و روغنی استفاده کرد.

روغن طبیعی  چوب سرو برای خواب سریع

رایحه چوب سرو باعث تولید ملاتونین در مغز می‌شود. این عمل باعث بهبود خواب می‌شود. در واقع در علم سنتی نیز گفته می‌شود که تمرکز ذهنی را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، باعث آرامش عضلات می‌شود. در صورت بروز سردرد تنشی، راه حلی ایده آل است. توجه داشته باشید که حتی برای مصرف داخلی تحت نظر یک متخصص نیز مناسب نیست.

روغن طبیعی  بابونه رومی برای خوابی با روان آسوده

روغن بابونه با داشتن خاصیت و رایحه آرامش بخش، ماده موثری برای خواب است. در رفع تنش عاطفی، اضطراب، اندوه یا حساسیت بیش از حد مفید است. این ماده یکی از ملایم‌ترین روغنهای ماساژ طبیعی برای خواب است. معمولاً برای کودکان و حیوانات خانگی بی خطر استفاده می شود.

روغن طبیعی  پرتقال برای خواب انرژی بخش

اگرچه مردم غالباً تصور می‌کنند که رایحه مرکبات به جای آرام بخشی به هیجان و تکاپو کمک می کند. اما می‌تواند کمکی شگفت انگیز برای خواب باشد. روغن پرتقال همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است. حاوی ترکیباتی است که مشوق متابولیسم سالم در بدن می باشند. این امر باعث آسایش عمومی و سطح انرژی در بدن می‌شود.

روغن طبیعی  برگاموت برای خواب پر از خوش بینی

برگاموت ضربان قلب و فشار خون را کاهش می‌دهد و باعث خواب عمیق و آرامش می‌شود. این عطر مرکبات عمیق است که باعث خوشبویی هوا می‌شود. اگرچه آرام بخش است، اما حس خوش بینی را نیز القا می‌کند.

روغن طبیعی  والریان برای رفع استرس در خواب

والریان که مدت طولانی به عنوان داروی گیاهی برای درمان استرس و اضطراب مورد استفاده قرار می‌گرفت. سیستم عصبی را آرام می‌کند. همچنین در نسخه بدون قرص‌های ضد خواب نیز دیده می شود.

روغن طبیعی  وانیل برای خوابی سرشار از آرامش

وانیل می‌تواند احساس دلتنگی و امنیت را برانگیزد و به شما کمک می‌کند تا به خواب بروید. به ویژه در کودکان بسیار محبوب است.

روغن طبیعی برای خوابنحوه استفاده از روغن طبیعی قبل از خواب

ابتدا حمام بگیرید. از روغن ماساژ طبیعی برای حمام تسکین دهنده استفاده کنید. به شما در استراحت قبل از خواب کمک می‌کند. می‌توانید یک قاشق غذاخوری روغن حامل را با 2-10 قطره روغن طبیعی مخلوط کرده و به حمام اضافه کنید. اما به دلیل شناوری روغن، این روش می‌تواند منجر به حمامی روغنی شود. در عوض، می‌توانید روغن‌ها را با ژله آلوئه ورا رقیق کنید.

∇∇∇∇∇

اورلی با هدف ارائه بهترین تجربه ماساژ به شما، طیف گسترده ای از روغن های صد در صد طبیعی اورلی را دارا می‌باشد. برای خرید یا کسب اطلاعات با همکاران مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی

به گفتگو بپیوندید